Haya 21 FOX TAIL

Značka: Holst Garn
201 Kč
Skladem (12 ks)
Haya - přeloženo ze španělštiny - znamená buk. Je to výstižný název pro přízi, kterou firma Holst Garn vytvořila jako poctu dánskému jaru.
 
Příze má  luxusní složení 70% Baby Alpaca, 20% Mulberry Silk a 10% Yak.
Haya je nejměkčí příze, kterou  kdy vyrobili - a dokonce i ty nejcitlivější typy ji mohou nosit přímo na kůži.

Kolekce nabízí 24 krásných barev, které jsou zcela v souladu s přízí a jsou udržovány v jemných odstínech.
  
Gramáž: klubíčka po 50 gramech
 
Návin: 183 metrů /50 gramů
 
Údržba: ruční praní
 
Doporučené jehlice:
 
1 příze na jehlici 3-3½ mm (cca 28 ok na 10 cm)
 
2 příze na jehlici 4-4½ mm (cca 20 ok na 10 cm)
 
1 příze Haya spolu s 1 přízí Titicaca na jehlicích 4-4½ mm (cca 22 ok na 10 cm)
 

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Haya je nejměkčí příze, kterou firma Holst Garn vyrobila. Je úžasná na pletení pro děti a i ty nejcitlivější  typy jej mohou nosit přímo na tělo.

Haya vznikla jako pocta dánskému jaru. Má luxusní složení 70% Baby Alpaca, 20% Mulberry Silk a 10% Yak.

Baby Alpaca se stříhá poprvé ve dvou letech. Tato vlna je stejně jemná jako ze starších zvířat. Označení nesouvisí s věkem zvířete , ale s druhem alpaky - Baby Alpaca. Název pouze vyznačuje to, jak jemná a měkká vlákna jsou. Alpaky, ze kterých je vlna na přízi Haya, žijí v Peru. Stříhají se zde jednou ročně v sezóně jaro/léto - tzn. od října do začátku března. Každá alpaka dává cca 2 kg vlny. Z tohoto množství se vybere 15 - 20% té nejjemnější Baby Alpaca.

Hedvábí je jedním z nejstarších a nejexkluzivnějších textilních vláken. Mulberry Silk, také známý jako morušové hedvábí, je nejjemnější z přírodního hedvábí. Pro Haya se používá pouze špičková kvalita A1. Mulberry Silk je lesklé a jemné vlákno – a právě to dodává Haya její „lesk“.

Jak pochází z jačího býka , který žije v nepřístupných oblastech kolem Himálaje. Zde může teplota v zimě klesnout až na -40 stupňů Celsia. Aby odolal ostrému chladu, má jak vyvinutou jemnou podsadu, která zvíře izoluje proti extrémním mrazům. Jakům se měkká podsada vyvíjí na podzim a v zimě - a pak ji přirozeně shazují v pozdních jarních měsících. Jakové se nevyčesávají ani nestříhají,  vlna pochází výhradně z přirozeného línání, které sbírá místní obyvatelstvo. Nasbíraná vlna se pak třídí tak, že zůstane jen velmi jemná podsada – zvaná khullu.

Vlákna spodní vlny mají mikronové číslo 18,5/19,5

Vlna z jaka je tmavě hnědá. Když se smíchá a sčeše s Baby Alpaca a Mulberry Silk, získá směUložit a odejíts našedlý odstín. Tuto barvu má Holst Garn v kolekci pod názvem Oyster.

Oyster je základní příze pro ostatní odstíny Haya. Používají se plné barvy v odstínech, které v kombinaci s našedlým základem dávají vyvážený melanžový efekt - tzn., že příze způsobuje v úpletu rozptýlenou vícebarevnost.

Veškeré barvení odpovídá Oeko-tex standard 100 a přádelna v nejvyšší možné míře recykluje vodu atd.

Haya se vyrábí v Peru ve velké a vyhlášené přádelně. Mají jasné pokyny pro chov, pohodu a stříhání. Mimo jiné je požadavek, aby majitel zvířat byl fyzicky přítomen při stříhání. To zajišťuje, že se se zvířaty zachází s respektem, protože majitel v žádném případě nemá zájem na tom, aby zvířata utrpěla újmu.

S přádelnou spolupracujeme již mnoho let a víme, že „tvrdě a kompetentně“ zakročí proti jakékoli odchylce od svých směrnic.

Spinderiet má mimo jiné Certifikáty RAS (Responsible Alpaca Standard), Fair Trade a Oeko-tex standard 100.

Doplňkové parametry

Kategorie: Haya Holst Garn
Hmotnost: 0.05 kg